******************* NAV MENU ******************* -->


İLKDATA ile Öndesiniz!
Aklınıza tüm takılan soruları sizler için yanıtladık.

Yapısal Kablolama Nedir?

  • Yapısal Kablolama, işyeri, kampus, ev, vb. gibi sınırlı mesafelerdeki bilgisayarları ve çevre birimlerini birbirine bağlamak ve bu sistemlerin enerji ihtiyacını karşılamak için kullanılan kablo sistemleridir. Yapısal kablolama ile data, telefon, güvenlik, şebeke ve UPS elektrik sistemlerine ait kablolama alt yapısı tek bir çatı altında toplanarak, entegre ve esnek bir çalışma ortamı oluşturulur. Kablolar, data prizi, data plug, patch panel, kabinet gibi pasif ekipmanlar ile oluşturulan altyapı, sağlıklı bir network, telefon, haberleşme ve güvenlik sisteminin temel unsurunu oluşturmaktadır. Kurulan bu altyapı, çok uzun yıllar şirket ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Hangi Markaları Kullanmaktayız ?

  • İLKDATA Tüm Network Projelerinde HAİKON ,EXCEL, ECOLAN Kablolarında kullanmaktadır, Uzun Yıllar kullanılabilmmesi ve Testlerden başarı ile geçmiş kablolarımız sizlerin işlerinize değer katmakta ve işleriniz aksamadan büyüme hedeflerinize ulaşmanızı sağlamaktadır.

Kablo Özellikleri

  • Cat 5 Kablolama Kategori 5, 100Mbit/s Ethernet hızına kadar tüm yerel ağları destekleyen açık v esnek bir alt yapı sağlar. Cat 5e Kablolama Yerel ağlar (LAN) için 1000Mbit/s hızına kadar destek (Gidabit Ethernet) verir. Cat 6 Kablolama Daha yüksek performanslı (250 Mhz) kablolama sistemleri sağlar. Şu anda 1 Gigabit’e kadar desteklemesine rağmen, gelecekte daha yüksek hızları destekleme potansiyeli vardır. Cat 7 Kablolama Tamamen ‘shielded’ yapıdadır ve 600MHz’i destekler. Cat 5/6’ya göre iki katından daha fazla bant genişliği sağlar. Fiber Optik Gigabit Ethernet ve 10 Gigabit Ethernet Backbone teknolojileri dahil, yüksek hızlı fiber transmisyon sistemleri için uygundur. OM1,OM2, OM3 ve OS1 gibi ikinci jenerasyon fiberler kullanılır.

Keşif için Ne Yapmam Gerekir?

  • Yapmanız gereken tek şey iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşıp bilgi almanız!